Özgüven Kazanmanın 5 Yoluİşte Özgüven Kazanmanın 5 Yolu:

1 – Topluluk Önünde Konuşmak: Düşüncesinin bile ürkütücü geldiğini biliyorum. Fakat özgüven kazanmanın belki de en iyi yolu… Peki bu konuyla ilgili neler yapabilirsin? Arkadaşlarınla toplanıp birbirinize konuşma yapabilirsiniz. Topluluk önünde konuşma eğitimi veren yerlere kaydolabilirsin.
2 – Bol Bol Okumak: Özgüven konuya göre değişir. En fazla özgüven sahibi olduğun konular, haklarında en fazla bilgi sahibi olduğun konulardır. Bu nedenle ne kadar çok okursak özgüvenimizde o denli artış görürüz. Her şeyin bir şeyini, bir şeyin her şeyini bilmek gerekiyor.
3 – Arkadaş Çevresi: İnsan; en yakınındaki 3 kişinin ciddi etkisi altındadır. Eğer şuan özgüven sorunun varsa bunda arkadaş çevrenin büyük rol oynadığını bil. Bu yüzden ya çevreni de beraberinde geliştir ya da onları hepten değiştir!
4 – Giyim Tarzını İyileştirmek: Giyimini iyileştirmek için birkaç öneri;

  • Aylık olarak çıkan Men’s Health, GQ gibi dergileri takip et.
  • Tarzını beğendiğin kişileri inceleyerek kendi tarzını yarat.
  • Aksesuar kullan. İyi bir giyim tarzının en önemli tamamlayıcılarındandır.

5 – Spor Yapmak: Dış görünüm; en büyük özgüven destekleyici ve geliştiricilerdendir. İyi bir dış görünüm de hiç şüphesiz spor yapmaktan geçiyor. Ayrıca spor yapmak özgüven kazandırmakla kalmıyor, bilimsel verilere göre stresi de engelliyor.

Aslında biliyor musun? Özgüven kazanmak ne sanıldığı kadar zor ne de basit bir süreçtir. İhtiyacımız olan tek şey. Sadece doğru eğitim… İşte tam da burada özgüven üzerine doğru eğitime yönelik yıllar boyunca edindiğim birikimin hepsini Yürüyen Özgüven setinde topladım. Denemeler, yanılmalar, eğlenceli ve faydalı teknikler, hipnoz, eğlenceli görevler ve daha fazlası… Hepsi setin içerisinde seni bekliyor.

Dostun Sensei…

Seti İncelemek İçin Tıkla: Yürüyen Özgüven